top of page
  • Jana Alexová

Deti potrebujú divadlo. Dostaňte so SND do divadla čo najviac malých divákov.

SND spustilo charitatívny projekt Divadlo pre všetky deti.

V Slovenskom národnom divadle veríme, že každé dieťa bez rozdielu by malo mať šancu a príležitosť zažiť divadlo na vlastnej koži. Zvlášť v predvianočnom období myslíme na deti a rodiny, pre ktoré nebývajú Vianoce také čarovné, láskyplné a bohaté, aké ich poznáme my.


Slovenské národné divadlo v spolupráci s OZ Úsmev ako dar sa preto rozhodlo iniciovať charitatívny projekt Divadlo pre všetky deti.


Jeho cieľom je dlhodobá podpora detí z centier pre deti a rodiny, náhradných rodín a sociálne slabších rodín, aby mohli spoločne zakúsiť výnimočné chvíle, ktoré prináša divadlo.


Vianoce by mali byť aj o pomoci

Bez divadla totiž deti prichádzajú nielen o úžasný umelecký zážitok, ale aj o šancu na vzdelávanie. Divadlo nepochybne rozvíja kreativitu, kultúru, komunikáciu, trpezlivosť, morálku i predstavivosť.


„S blížiacimi sa Vianocami, zvlášť v ťažkej pandemickej dobe, si v Slovenskom národnom divadle ešte viac uvedomujeme potrebu vzájomnej pomoci. Spoločnosť potrebuje viac ľudskosti, empatie, lásky a dobrých skutkov, preto sme sa rozhodli, že sa vianočná kampaň Slovenského národného divadla bude niesť najmä v duchu pomoci. Veríme, že sa k nám pridajú aj naši diváci a spoločne budeme môcť pomáhať aj rozdávať radosť, lebo aj to je úlohou divadla,“ hovorí generálny riaditeľ SND Matej Drlička.


Od 1. decembra bude v pokladnici SND špeciálne označená pokladnička, kam môže každý návštevník pri kúpe vlastných vstupeniek alebo darčekových poukážok prispieť ľubovoľnou sumou na vstupenku pre deti z centier pre deti a rodiny, náhradných a sociálne slabších rodín.


Zbierku zastrešuje Úsmev ako dar. Vstupenku deťom môžete zakúpiť aj elektronicky cez QR kód, platobnou kartou v pokladnici SND alebo cez portál https://usmev.darujme.sk/divadlo-pre-vsetkych/.


Viac na www.sme.sk

bottom of page