top of page
  • Mário Drgoňa

Možno nazrieť do útrob všetkých hracích priestorov či skúšobní v Slovenskom národnom divadle

SND sa venuje neformálnemu vzdelávaniu o divadle.

Slovenské národné divadlo pravidelne organizuje vzdelávacie podujatia. (Zdroj: SND)

V Činohre Slovenského národného divadla sa okrem hlavných aktivít, ktorých náplň spočíva v tvorbe inscenácií, na pravidelnej báze venujú aj neformálnemu vzdelávaniu o divadle. Ako inak, prebieha práve v novej budove na Pribinovej ulici. Mnohým táto skutočnosť určite nie je známa, preto sme sa rozhodli aspoň takto v skratke prezradiť vám viac.


Prvou zaujímavou možnosťou je náš program Od textu po predstavenie. Ten spočíva v komentovanej exkurzii všetkými možnými a zdanlivo i neuveriteľnými priestormi Činohry SND.


Okrem toho, že sa pozriete do útrob všetkých našich hracích priestorov či skúšobní, sa detailne dozviete aj to, ako vzniká divadelná inscenácia, čo všetko jej vzniku predchádza, aké javiskové technológie pri tvorbe používame a spoznáte tiež význam mnohých divadelných povolaní.


Ak vás láka dozvedieť sa, kto je to inšpicient, čo robí ten dramaturg, ako sa v našej budove orientovať podľa kobercov či čo znamená, že nové inscenácie sa u nás rodia vo Višňovom sade, ste na správnej adrese.


Ďalšou možnosťou, ktorú ponúkame, je Hovorme o divadle, nebojte sa diskutovať. Ak povieme, že pri vyššie spomínanom projekte sa dozviete viac o tom, ako vzniká divadlo, tu by sa dalo tvrdiť, že vám prezradíme, prečo vzniká.


Viac na www.sme.sk

bottom of page